Tulejowanie koparki

Na czym polega tulejowanie koparki?
Koparka ma w swojej budowie bardzo dużo tulei i sworzni. Na pierwszy rzut oka te elementy nie są widoczne, ale są niezwykle istotne w prawidłowej pracy każdej koparki. Tulejowanie koparki to nic innego jak dbanie o tego typu elementy.
Właściciele koparek i ich operatorzy nie zawsze pamiętają o odpowiednim nasmarowaniu tych newralgicznych części. W wyniku tego dane elementy znacznie wypaczają się i z czasem powodują awarie danego sprzętu.
W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzają się odpowiednie serwisy, które oferują tulejowanie koparki.
Prace pomagają w regeneracji wysłużonego już sprzętu. W ich wyniku koparki z powrotem mogą wrócić do pracy a ich żywotność zostaje znacznie przedłużona. Do tulejowania koparek potrzebny jest odpowiedni sprzęt. Dlatego przy tych pracach wykorzystuje się maszyny służące do obróbki skrawaniem. Wszystko polega na tym, że tworzy się równy promień otworu, który następnie napawa się i przez to przystosowuje się do normalnych rozmiarów. Dzięki temu sworznie i tuleje umiejscowione zostają w odpowiednich miejscach.
Praca na odpowiednio wyremontowanych koparkach jest o wiele przyjemniej, jest mniej drgań, a sprzęt pracuje bezawaryjnie.

Related articles

Back to Top